button techsoup.cz
Ježek software s.r.o.
Město Kopřivnice
Kopřivnice - zdravé město
Město Příbor
hendik.cz
Pro někoho samozřejmost, pro někoho výzva. Pomozte nám překonat tyto výzvy naších klientů. Na stránkách Hendik.cz máme svůj seznam přání, kde najdete přesně to co bychom nejvíce potřebovali. Můžete jej klasicky objednat a jako dopravu vybrat zaslat do střediska. Vše ostatní už zařídí Hendik.cz. Moc děkujeme všem dárcům, Vaše pomoc je opravdu vidět.
hendik.cz

Archiv 2013

17. 12. 2013 - PF 2014

PF 2014

16. 12. 2013 - Zpravodaj 4/2013

Právě vyšlo čtvrté číslo našeho zpravodaje v tomto roce. Prohlédnout si ho můžete zde!

5. 12. 2013 - Pozvánka na Den otevřených dveří domova VILA VANČUROVA v Opavě

Domov seniorů Vila Vančurova sídlí ve zrekonstruovaném areálu bývalé opavské porodnice, nedaleko komplexu Slezské nemocnice. Klienti nynějšího domova seniorů zde mají k dispozici 4 patra obytných prostor, přičemž v přízemí je umístěno wellness a rehabilitace. Dne 15. listopadu 2013 byly předány klíče od bytů prvním soběstačným seniorům, kteří si zarezervovali byty v 1. a 2. patře, a počínaje lednem 2014 se v domově začnou zabydlovat klienti ve zbývajících 2 patrech - zde ti, kteří vyžadují 24hodinovou péči.

Pozvánku na Den otevřených dveří naleznete zde.

5. 12. 2013 - "Klub čaje o páté" - Tvorba vánočních a novoročních přání

Přijměte prosím naše srdečné pozvání na vánoční setkání klubu "Čaje o páté" ve středu 11. 12. 2013 od 15 hodiny na ul. Bieblova 3, Ostrava. Společně si vyrobíme přání, kterými můžete popřát hezké svátky svým blízkým a přátelům. Více na pozvánce zde.

Z kapacitních důvodů nás prosím kontaktujte na tel. č.: 596 115 318, e-mailem czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz či osobně.

Těší se na Vás kolektiv pracovníků Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.s.

21. 11. 2013 - úprava chodníku a okolí kolem DP Ostrava

V současné době probíhá úprava chodníku a okolí kolem detašovaného pracoviště Ostrava na ulici Bieblova 2922/3. Vzhledem k tomu nejsme schopni deklarovat bezbariérový přístup na naše pracoviště. Budete-li potřebovat naši odbornou pomoc, kontaktujte nás prosím předem. E-mail: czp.ostrava<zavinac>czp-msk.cz, tel.: 596 115 318. Omlouváme se za případné nepříjemnosti, ale bohužel je nejsme schopni ovlivnit.

Ing. Simona Balázsová, vedoucí detašovaného pracoviště

19. 11. 2013 - "Klub čaje o páté" - Výroba adventních věnců

Zveme Vás na setkání klubu "Čaje o páté", které proběhne ve středu 27.11.2013 od 15. hodiny. Během setkání si vytvoříme adventní věnec, který bude tvořit součást vaší vánoční výzdoby bytu či svátečního stolu. Přijďte se vánočně naladit a užít si příjemně strávený čas ve společnosti přátelského kolektivu.

Z kapacitních důvodů nás prosím kontaktujte pro potvrzení účasti na tel.č.: 596 115 318, osobně nebo emailem na: czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz.

Více naleznete zde.
Těšíme se na Vás.

12. 11. 2013 - Jak se nenechat napálit!

I v měsíci říjnu 2013 proběhlo několik přednášek v rámci projektu Jak se nenechat napálit! Posluchači, kterými byli žáci škol, senioři z Klubů seniorů a členové organizací sdružující zdravotně postiženě občany, se dozvěděli užitečné informace z finanční oblasti zaměřené na sestavení optimálního rodinného rozpočtu, spotřebitelských úvěrů, informace jak postupovat v případě nesplácení závazků a zadlužení. Všem byla předána informační brožura k tomuto tématu. Projekt je podpořen Moravskoslezským krajem, městem Bruntál a Krnov. Fotografie z přednášek naleznete zde.

1. 11. 2013 - "Klub čaje o páté" - Trénink paměti a koncentrace

Přijměte prosím naše srdečné pozvání na setkání klubu "Čaje o páté" ve čtvrtek 7.11.2013 od 15 hodiny na ul. Bieblova 3, Ostrava.

Těšit se můžete na trénink paměti a koncentrace. Zapojte se do skupinového cvičení paměti. Uvidíte, že vám to půjde lépe, navíc se pobavíte, rozptýlíte a získáte nové přátele! Více na pozvánce zde.

Z kapacitních důvodů nás prosím kontaktujte na tel.č.: 596 115 318 nebo emailem na: czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz.

Těší se na Vás kolektiv pracovníků Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje.

18. 10. 2013 - POZVÁNKA NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ KE TŘETÍMU KOMUNITNÍMU PLÁNU STATUTÁRNÍHO MĚSTA OPAVY

Chtěli byste svými postřehy a náměty ovlivnit další směřování sociálních služeb ve městě Opava? Rádi byste své podněty vyjádřili na pracovních skupinách komunitního plánování sociálních služeb? Přijďte se seznámit s návrhem třetího "Komunitního plánu rozvoje sociálních a souvisejících služeb statutárního města Opavy na období 2014-2016" a vyjádřete svůj názor. Veřejné setkání se uskuteční 23. října od 15 hodin v sále Purkmistrů Obecního domu pod záštitou odboru sociálních věcí Magistrátu města Opavy.

Návrh nového komunitního plánu naleznete zde.

16. 10. 2013 - Konference "Pracujeme společně 2013"

Konference "Pracujeme společně 2013" s tématem Co přináší život s handicapem, se bude konat 12.11.2013 na SŠ prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě Porubě. Bližší informace o programu a podmínkách účasti naleznete v příloze.


10. 10. 2013 - PODPŮRNÉ SKUPINY NA OPAVSKU

V měsíci září se na detašovaném pracovišti v Opavě uskutečnilo setkání účastníků projektu "Společně k pracovnímu uplatnění" v rámci aktivity podpůrné skupiny. V průběhu třech setkání si účastníci projektu navzájem vyměňovali své zkušenosti z oslovování zaměstnavatelů, účasti na přijímacích pohovorech, možnostech pracovního uplatnění na Opavsku a konkrétních pracovních zkušenostech.

V měsíci listopadu se mohou účastníci projektu Společně k pracovnímu uplatnění těšit na kurz komunikace, který proběhne v prostorách detašovaného pracoviště Opava.

9. 10. 2013 - První série přednášek projektu Jak se nenechat napálit!

V měsíci záři 2013 proběhla první série přednášek projektu Jak se nenechat napálit! Posluchači přednášek se dozvěděli užitečné informace z finanční oblasti zaměřené na sestavení optimálního rodinného rozpočtu, spotřebitelských úvěrů, informace jak postupovat v případě nesplácení závazků. Všem byla předána informační brožura k tomuto tématu. Projekt je podpořen Moravskoslezským krajem, městem Bruntál a Krnov. Fotografie z přednášek naleznete zde.

7. 10. 2013 - Zpravodaj 3/2013

Právě vyšlo třetí číslo našeho zpravodaje v tomto roce. Prohlédnout si ho můžete zde!

26. 9. 2013 - klub "Čaje o páté"

Zveme Vás na setkání klubu "Čaje o páté", které se uskuteční ve čtvrtek 3.10.2013 od 15. hodiny. Účelem setkání bude vytvořit si zajímavý šperk, jehož tvorbou si procvičíme jemnou motoriku.

Z kapacitních důvodů nás prosím kontaktujte pro potvrzení účasti na tel.č.: 596 115 318, osobně nebo emailem na: czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz.

Více naleznete zde.
Těšíme se na Vás.

23. 9. 2013 - Den zdraví a sociálních služeb Vrbno pod Pradědem

Město Vrbno pod Pradědem a Středisko kultury a vzdělávání Střecha pro Vás připravili na sobotu 5. října 2013 od 9.00 - 13.00 hod. DEN ZDRAVÍ A SOCIÁLNÍCH SLUŽEB. Akce je zaměřena na prevenci civilizačních nemocí. Můžete si nechat zdarma změřit hladinu cukru v krvi, krevní tlak, množství tuku v těle a BMI. Součástí dne bude prezentace poskytovatelů sociálních služeb a sdružení, prezentace a poradenství zaměřené na zdravý životní styl, prodej zdravotnických potřeb a kosmetiky. Po celou dobu akce bude probíhat ochutnávka zdravých pokrmů.
Více v pozvánce.

13. 9. 2013 - Pozvání na Den zdraví a sociálních služeb ve Frýdku-Místku

Rádi bychom Vás pozvali na zajímavou akci, která se každoročně koná ve Frýdku-Místku, jejíž cílem je přiblížit sociální služby i široké veřejnosti. Součástí akce bude prezentace poskytovatelů sociálních služeb a také již tradičně kulturní vystoupení uživatelů služeb. Návštěvníci této akce se mohou těšit také na bohatý doprovodný program, který je zaměřen nejen na sociální služby, ale také na zdraví. Na této akci bude mít své zastoupení také Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o. s. a bude se konat v Národním domě ve čtvrtek 26. září 2013 od 10 do 16 hodin.

Program a bližší informace o akci naleznete zde.

5. 9. 2013 - Pozvánka na zajímavou akci v Kopřivnici

Ve středu 21. září od 14:30 hodin se bude v centru města Kopřivnice konat každoroční informačně-plánovací akce s názvem "Město je naše společné hřiště aneb Kopřivnice 20??". Stejně jako v předchozích ročnících budou mít příchozí lidé možnost seznámit se s významnými kopřivnickými aktivitami a naplňováním Strategického plánu rozvoje města (zahrnuje i sociální služby). Každé ze čtyř prioritních oblastí plánu bude zasvěcen speciální stan, v němž bude možné zhlédnout výstavy probíhajících i připravovaných projektů a debatovat o nich i ostatních souvisejících tématech s odbornými pracovníky radnice či se zástupci organizací, které některé projekty realizují.

Na akci vystoupí kapela JPS kvartet, studio orientálního tance Farridah, žáci Dětského centra Motýlek a mateřské školy Ignáce Šustaly. Chybět nebudou ani westernoví koně a možnost vyhrát v tombole některou ze zajímavých cen, apod.

Srdečně Vás zveme nejen k našemu stánku.

28. 8. 2013 - klub "Čaje o páté"

Srdečně Vás zveme na setkání klubu "Čaje o páté", které se uskuteční ve středu 4.9.2013 od 14. hodiny. Společně navštívíme Burzu práce a rekvalifikací v Ostravě - Mariánských Horách, kterou pořádá DTO CZ.

V případě dotazů nás můžete kontaktovat na tel.č.: 596 115 318, osobně nebo emailem na: czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz či sasov<zavinac>czp-msk.cz.

Více naleznete zde.
Těšíme se na Vás.

26. 8. 2013 - Sociálně aktivizační služby ve Frýdku-Místku

Od září 2013 budou na detašovaném pracovišti ve Frýdku-Místku opět probíhat sociálně aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Rádi bychom Vás pozvali na cvičení jógy, které bude probíhat každé pondělí od 9:30 hodin. Zajímavé výrobky si můžete vytvořit na setkáních "Ergoterapie" či "Korálkování". Bližší informace a termíny konání naleznete zde.

22. 8. 2013 - Pozvánka na Den sociálních služeb

Město Nový Jičín zve všechny občany na akci Den sociálních služeb, který se uskuteční ve středu 11. září 2013 na Masarykovém náměstí. Cílem akce je přiblížit činnost organizací sociálních služeb působících na území města. Mezi poskytovateli sociálních služeb, kteří zde budou prezentovat své služby, nebude ani letos chybět naše organizace, která si navíc pro návštěvníky této akce připravila praktické ukázky použití schodolezu. Akci doprovodí bohatý kulturní program.

Bližší informace naleznete zde.

19. 8. 2013 - POZVÁNÍ NA "BURZU PRÁCE A REKVALIFIKACÍ"

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o. s. detašované pracoviště v Ostravě bude prezentovat svoje služby a uspořádá přednáškové bloky zaměřené na pracovní poradenství v rámci konání Burzy práce a rekvalifikací dne 4. září 2013 od 10:00 do 17:00 hodin v DTO CZ (Mariánské náměstí 5 v Mariánských Horách). Akce se zúčastní firmy s nabídkami pracovních příležitostí a firmy s nabídkami akreditovaných rekvalifikačních kurzů. Pojďte udělat další krok k zařazení do pracovního procesu nebo ke zvýšení kvalifikace pro lepší uplatnění na trhu práce! Pro bližší informace kontaktuje Mgr. Janu Martínkovou na tel. č. 596 115 318 nebo na emailu czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz.

Jste srdečně zváni! Více v přiložené pozvánce zde.


15. 8. 2013 - Pozvánka na přednášku o dobrovolnictví v Opavě

Detašované pracoviště Opava pořádá ve středu 4. září 2013 přednášku o dobrovolnické činnosti v Opavě. Bližší informace vám ráda poskytne Mgr. Eva Náhlíková, sociální pracovnice, tel.: 553 734 109, e-mail: czp.nahlikova<zavinac>czp-msk.cz.

15. 8. 2013 - klub "Čaje o páté"

Zveme Vás na setkání klubu "Čaje o páté", které se uskuteční ve čtvrtek 22.8.2013 od 15. hodiny. Během procházky si ukážeme sídla pracovišť firem zaměstnávajících OZP a rovněž využijeme venkovní prostředí ke sběru přírodnin.

Z kapacitních důvodů nás prosím kontaktujte pro potvrzení účasti na tel.č.: 596 115 318, osobně nebo emailem na: czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz či sasov<zavinac>czp-msk.cz.

Více naleznete zde.
Těšíme se na Vás.

29. 7. 2013 - Nabídka rekondičního pobytu

Lázně Vráž, jako specializované plně bezbariérové pracoviště pro léčbu neurologických onemocnění a onemocnění pohybového aparátu, nabízejí sdružením Roska cenově velmi výhodný rekondiční pobyt. Výhodou oproti podobným nabídkám z rekreačních zařízení je zde nesrovnatelné personální, přístrojové a rehabilitační vybavení.

Bližší informace o nabídce naleznete zde.

29. 7. 2013 - Pozvánka na sportovní akci

Jedná se o první ročník cyklistického, štafetového non-stop závodu napříč Českou a Slovenskou republikou "OPEL HANDY CYKLO MARATON". Tento maraton se uskuteční ve dnech 31.7. - 4.8.2013. V přiložené mapce máte vyznačenou trasu tak, abyste mohli v průjezdných bodech závodníky podpořit.

Mapa trasy průjezdu zde.

19. 7. 2013 - klub "Čaje o páté"

Srdečně Vás zveme na netradiční setkání klubu "Čaje o páté", které se uskuteční ve středu 24.7.2013 od 15. hodiny. Navštívíme unikátní výstavu ŠANGRI-LA. Čaj o páté bude věnován poznání vzdáleného TIBETU, INDIE a NEPÁLU.

Z kapacitních důvodů nás prosím kontaktujte pro potvrzení účasti na tel.č.: 596 115 318, osobně nebo emailem na: czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz či sasov<zavinac>czp-msk.cz.

Více naleznete zde.
Těšíme se na Vás.

16. 7. 2013 - Jak se nenechat napálit!

Moravskoslezský kraj v rámci Dotačního programu na podporu neinvestičních aktivit z oblasti prevence kriminality na rok 2013 podpořil projekt s názvem Jak se nenechat napálit!

Cílem tohoto projektu je provést vzdělávací aktivity v rámci Poradny pro osoby se zdravotním postižením (konkrétně Bruntál, Nový Jičín, Ostrava, Opava, Frýdek-Místek) v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, pro osoby se zdravotním postižením a seniory, kteří se dostali do nepříznivé sociální situace spojené se zadlužením nebo jsou touto situací ohroženy tak, aby tyto aktivity poskytovaly podporu při sociálním začlenění a prevenci před sociálním vyloučením. Výstupem tohoto projektu bude i informační brožura, kterou obdrží každý účastník přednášek.

Cílovou skupinu budou tvořit rizikoví jedinci v postavení potenciálních pachatelů a nebo obětí (dlouhodobě nezaměstnaní, zadlužené domácnosti, osoby se zdravotním postižením, senioři, mládež). Důraz při výběru osob do vzdělávací aktivity bude kladen na potřebnost a osobní přínos pro účastníka. V rámci všech detašovaných pracovišť plánujeme proškolit 225 osob z cílové skupiny.

4. 7. 2013 - klub "Čaje o páté"

OSrdečně Vás zveme na pravidelné setkání klubu "Čaje o páté", které se uskuteční ve čtvrtek 11.7.2013 od 15. hodiny na ul. Bieblova 3, Ostrava. Vybarvíme mandaly při poslechu klidné hudby, v případě vašeho zájmu si sdělíme navzájem své pracovní zkušenosti. Více informací naleznete zde.

Z kapacitních důvodů nás prosím kontaktujte na tel.č.: 596 115 318, osobně nebo emailem na: czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz, nebo osobně na výše uvedené adrese. Děkujeme. Těšíme se na Vás.

28. 6. 2013 - Občanská poradna Nový Jičín má nové kontaktní místo

Občanská poradna Nový Jičín zahajuje dne 10.7.2013 provoz nového kontaktního místa v Příboře. Zřízení tohoto kontaktního místa vychází z potřeb občanů definovaných ve strategickém dokumentu "Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb a ostatních aktivit města Příbora na období 2013 - 2017". Bližší informace naleznete zde.

24. 6. 2013 - klub "Čaje o páté"

Srdečně Vás zveme na pravidelné setkání klubu "Čaje o páté", které se uskuteční ve čtvrtek 27.6.2013 od 15. hodiny na ul. Bieblova 3, Ostrava. Tentokrát si zkusíme udělat testy k poznání Vaší osobnosti, probereme tipy na zvýšení sebedůvěry a na závěr si zahrajeme hru podporující Vaši fantazii. Více informací naleznete zde.

Z kapacitních důvodů nás prosím kontaktujte na tel.č.: 596 115 318, osobně nebo emailem na: czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz, nebo osobně na výše uvedené adrese. Děkujeme. Těšíme se na Vás.

10. 6. 2013 - klub "Čaje o páté" - výroba dekorací z bavlnek

Srdečně Vás zveme na pravidelné setkání klubu "Čaje o páté", které se uskuteční ve čtvrtek 13.6.2013 od 15. hodiny na ul. Bieblova 3, Ostrava. Tentokrát se budeme věnovat výrobě dekorace z bavlnek. Více informací naleznete zde.

Z kapacitních důvodů nás prosím kontaktujte na tel.č.: 596 115 318, osobně nebo emailem na: czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz, nebo osobně na výše uvedené adrese. Děkujeme. Těšíme se na Vás.

5. 6. 2013 - Výzkum Nadace Vodafon

V rámci rozvoje aktivit pro podporu spoluobčanů s hendikepem nadace realizuje výzkum zaměřený na lidi se speciálními potřebami využívající mobilní technologie a přidružené služby. Prosíme Vás o šíření dotazníku mezi co nejvíce lidí se specifickými potřebami. Výsledky výzkumu nám pomohou lépe nastavit podporu neziskovým organizacím i jednotlivcům v rámci našeho programu Technologie pro společnost. Průzkum poběží do konce června 2013.

Dotazník naleznete na odkaze: http://internet.stemmark.cz/research/rid1375/start.php

5. 6. 2013 - Zabraňte likvidaci českého lázeňství

Ministerstvo zdravotnictví vydáním vyhlášky č. 267/2012 Sb.: o stanovení indikačního seznamu pro lázeňskou léčebně rehabilitační péči o dospělé, dětí a dorost způsobil propad příjmu lázeňských zařízení ze zdravotního pojíštění a tím přivedl léčebné lázně téměř k likvidaci. Tato krizová situace vede signatáře prohlášení k nutnosti vytvořit společný "krizový štáb lázní".

Více se dočtete zde.

5. 6. 2013 - Pozvánka na Den sociálních služeb - 12. června na Horním náměstí v Opavě

Komunitní plánování OpavaStatutární město Opava zve všechny občany na již 8. ročník Dne sociálních služeb, který se uskuteční ve středu 12. června na Horním náměstí. Cílem akce je přiblížit sociální služby široké veřejnosti, která tak získá přehled o organizacích působících v Opavě a okolí, na něž se lze obrátit v případě problému. Mezi poskytovateli sociálních služeb, kteří zde budou prezentovat své služby, nebude ani letos chybět naše organizace.

Kromě pestré nabídky informací o službách budete mít od 10 do 17 hodin možnost zakoupit si výrobky chráněných dílen, ochutnat guláš, který již tradičně připraví Armáda spásy a zúčastnit se soutěže pro děti i dospělé o zajímavé ceny. Součástí akce bude bohatý doprovodný kulturní program.

Bližší informace naleznete zde.

4. 6. 2013 - Ve Frýdku-Místku proběhne tentokrát BEZBARIÉROVÝ FESTIVAL SWEETSEN FEST

Letošní jubilejní desátý ročník festivalu Sweetsen fest přináší ve spolupráci s Nadací OKD další unikát. Jako jeden z mála českých festivalů bude absolutně bezbariérový pro všechny návštěvníky na invalidním vozíku! Pro tělesně postižené návštěvníky Sweetsen festu budou vyhrazena speciální označená parkovací místa přímo u plotu u vstupu do festivalového areálu. U vstupu budou po celou dobu konání festivalu přítomni zaměstnanci bezpečnostní agentury, kteří rádi pomohou tělesně postiženým pří výstupu z auta nebo nástupu do auta.

U vchodu do festivalového areálu najdou tělesně postižení plán areálu s vyznačením doporučených tras pro průjezd areálu na invalidním vozíku. Na tomto plánku je také vyznačeno umístění bezbariérové toalety a rampy u pódia, která slouží ke snadnému sledování koncertů na hlavní scéně.

Speciálně díky spolupráci s Nadací OKD bude v areálu Sweetsen festu k dispozici bezbariérový bar, neboli bezBAR. Jedná se o unikátní bar, v němž hosty obsluhují převážně mladí lidé upoutaní po úrazu na invalidní vozík, mimo jiné i muž roku 2009 Martin Zach. Profesionální bezBARmani připravují chutné drinky a prodávají výrobky z chráněných dílen. Výtěžek z prodeje v bezBARu je věnován České asociaci paraplegiků, která jej použije na pomoc osobám po úrazech páteře a míchy. Festival bude ve Frýdku-Místku probíhat od 27. do 29. 6. 2013. Bližší informace naleznete zde - http://www.sweetsen.cz/novinky/

4. 6. 2013 - "RUKU V RUCE" Den zdraví a sociálních služeb

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o. s. bude prezentovat své služby na Dni zdraví a sociálních služeb v Třinci. Akce se uskuteční 24. 6. 2013 od 12:00 do 17:00 před Kulturním domem Trisia. Akci doprovází bohatý kulturní program, bližší informace naleznete zde.

30. 5. 2013 - Podpůrné skupiny v Bruntále

Dne 22. 4., 29. 4. a 6. 5. 2013 proběhly v Bruntále podpůrné skupiny v rámci projektu Společně k pracovnímu uplatnění. Jedno setkání bylo o délce 4 hodin.

Smyslem podpůrných skupin je vzájemná podpora jednotlivých účastníků projektu a předávání vlastních zkušeností z oblasti trhu práce.

Aktivita se skládá z dramaterapeutických a arteterapeutických technik, jež mají účastníka dovést k obnovení či získání schopností žádat o pracovní místo a komunikovat se zaměstnavateli na trhu práce.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z podpůrných skupin.
Bližší informace k projektu naleznete zde.

28. 5. 2013 - Pozvánka - NOC SNŮ

Dne 5. června 2013 proběhne od 19 hodin v Ostravské zoologické zahradě speciální akce pro handicapované děti a dospělé pod názvem NOC SNŮ.
Děti i rodiče mají na tuto akci vstup zdarma. Prohlídka bude probíhat formou podvečerního průvodu po zoologické zahradě s několika zastaveními u dotykových stolků se zvířaty. Akce se uskuteční pouze za příznivého počasí. V případně deště bude zvolen náhradní termín.

Zájemci o tuto jedinečnou akci prosíme o potvrzení účasti s údajem o přibližném počtu účastníků. Pro aktuální informace o konání v daný den volejte na telefon 596 241 269.

Bližší informace naleznete zde.

28. 5. 2013 - Pozvánka do fotografické soutěže

Liga vozíčkářů vyhlásila od 1. května do 30. září 2013 fotografickou soutěž Život nejen na kolech. Společným tématem pro soutěžící jsou okamžiky života s postižením. Zúčastněte se také a vyhrajte hodnotné ceny. Vždyť život s postižením vykresluje denně tolik krásných okamžiků a scén, které stačí jen zachytit v objektivu fotoaparátu.
Snímky se zasílají elektronicky prostřednictvím e-mailu: prezentace<zavinac>ligavozic.cz, nebo vypálené na CD na adresu Liga vozíčkářů, Bzenecká 23, 628 00 Brno.

Více informací naleznete zde nebo na odkaze: http://www.ligavozic.cz/volny-cas/fotosoutez-/pravidla-fotosouteze.

28. 5. 2013 - Pozvánka na bezbariérový hudební festival COLOURS OF OSTRAVA 2013!

Dne 18. - 21.července 2013 proběhne 12. ročník hudebního festivalu Colours of Ostrava. V rámci projektu COLOURS BEZ BARIÉR rozšířili organizátoři festivalu služby pro návštěvníky z tělesným a zrakovým postižením.

Podrobné informace naleznete zde nebo na odkaze: http://www.colours.cz/prakticke/colours-bez-barier/

28. 5. 2013 - Den sociálních služeb v Osoblaze

V Osoblaze dne 22. června se koná od 12 hodin Den sociálních služeb v rámci Osoblažského hudebního léta. Na této akci budou mít návštěvníci příležitost se blíže seznámit a načerpat kontakty, kde se mohou obrátit v tíživých situacích.

Bližší informace o programu naleznete zde.

27. 5. 2013 - Zpravodaj 2/2013

Právě vyšlo druhé číslo našeho zpravodaje v tomto roce. Prohlédnout si ho můžete zde!

23. 5. 2013 - LIDÉ LIDEM 2013

Dne 20.6.2013 se bude konat již šestý ročník tradiční akce s názvem Lidé lidem 2013 na Masarykově náměstí v Ostravě od 9:00 do 17:00 hodin. Na této akci se netradiční formou představí organizace, které ve městě poskytují sociální služby a související aktivity. Naše organizace se této akce bude také účastnit. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Více informací naleznete v přiloženém latáku.

22. 5. 2013 - klub "Čaje o páté" - autogenní trénink

Vážené dámy a pánové, dovolujeme si Vás srdečně pozvat na další setkání "ČAJE O PÁTÉ", které se uskuteční v prostorách naší organizace na adrese: Bieblova 3, Ostrava. Setkání proběhne dne 29.5.2012 od 15:00 - 17:00 hod. Více naleznete zde.

Tentokrát se zaměříme na soustředění a trpělivou práci při výrobě velmi zajímavého obrázku. Z kapacitních důvodů nás prosím kontaktujte na tel.č.: 596 115 318, osobně nebo emailem na: czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz.

Budeme se na Vás srdečně těšit.

20. 5. 2013 - Nabídka bezbariérového vozidla

Prodám vůz Renault Kangoo 1,4i KLIMA, 55KW, rok výroby 2000, najeto 86 tis. km, stříbrná metalíza, výborný stav. Auto je uzpůsobeno pro převoz osob na vozíčku (viz foto). Cena 85 000 Kč. Kontakt p. Král tel. 602 722 650 nebo p. Volný tel. 603 202 576 (Opava).

17. 5. 2013 - Jedinečná možnost dopravy autobusem přímo až na nejvyšší horu Moravy

Dopravní společnost Veolia Transport Morava a.s. by Vám i v letošním roce nabízí možnost dopravy autobusem pro osoby s tělesným postižením nebo s omezenou možností pohybu až na nejvyšší horu Moravy - Praděd.

Výjezd na Praděd byl společnosti Veolia Transport Morava a.s. povolen CHKO Jeseníky v tomto roce 7x, v termínech 23.5., 30.5., 6.6., 13.6., 20.6., 24.9. a 1.10.2013 a je určen výhradně lidem, kteří jsou držiteli průkazů TP, ZTP, ZTP/P a jejich nezbytnému doprovodu. Linka bude vedena z Karlovy Studánky, dolního parkoviště přes Malou Morávku, stanici Hvězda na Ovčárnu a poté až na Praděd.

Tato služba bude držitelům průkazů ZTP a ZTP/P poskytnuta zcela zdarma. Nutná rezervace míst. Více informací zde.

10. 5. 2013 - Výroční členská schůze v Novém Jičíně

Dne 9.5.2013 se konala Výroční členská schůze Svazu tělesně postižených v ČR, místní organizace Nový Jičín. Vedoucí detašovaného pracoviště zde prezentoval služby organizace, byly předány i příslušné propagační materiály. Na schůzi bylo přítomno cca 190 členů, mezi hosty byli i zástupci vedení města Nového Jičína PhDr. Jaroslav Dvořák, starosta a vedoucí odboru sociálních věcí Mgr. Antonín Urban. Fotografie naleznete zde.

29. 4. 2013 - Den Sociálních služeb v Kopřivnici

Dne 18.4 dubna 2013 proběhl v Kopřivnici v sadu E. Beneše Den sociálních služeb, spojený s akcí oslavy dne Země.
Akce byla protkána bohatým doprovodným programem, který si připravily děti z mateřských a základních škol. Na této akci prezentovalo své služby i Centrum pro zdravotně postižené, detašované pracoviště Nový Jičín. Pro účastníky této akce si pracovníci Centra připravili praktickou ukázku použití schodolezu. Foto z akce zde.

25. 4. 2013 - Sportovní hry v Kopřivnici

Dne 17.5. - 18.5.2013 se budou konat v Kopřivnici před Kulturním domem, Sportovní hry zdravotně postižených dětí a dospělých "Memoriál Petra Douska". Na akci bude bohatý program ve formě sportovních disciplín (např. hod oštěpem, střelba z luku, slalom mechanických vozíků, slalom elektrických vozíků), také zde vystoupí Městský dechový orchestr Kopřivnice, Country skupina Kondoří, apod.

Naše pracoviště zde bude mít svůj stánek, ve kterém bude informovat zájemce o našich službách. Bližší informace naleznete zde.

17. 4. 2013 - Pozvánka na 1. výstavu kompenzačních pomůcek v Opavě

Speciálně pedagogické centrum Srdce a Základní škola a Praktická škola Opava, Slezského odboje 5 zvou všechny zájemce na 1. výstavu kompenzačních pomůcek v Opavě. Výstava se uskuteční v úterý 23. dubna 2013 od 10.00 do 15.00 hod. v Kulturním domě Na Rybníčku v Opavě. Na výstavě bude prezentovat své služby také naše organizace. Bližší informace naleznete zde.

16. 4. 2013 - Projekt Společně k pracovnímu uplatnění se na Opavsku s úspěchem podílí na vytváření nových pracovních míst!

Projekt Společně k pracovnímu uplatnění, realizovaný od 1.6.2012 Centrem pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.s., pomáhá nejen osobám se zdravotním postižením zvýšit jejich šance na uplatnění se na otevřeném trhu práce, rovněž se aktivně podílí na vytváření nových pracovních míst, vhodných pro osoby se zdravotním postižením či znevýhodněním. V tomto měsíci již bylo kupříkladu úspěšně vytvořeno a obsazeno pracovní místo v restauraci Mc Donald´s a v současné době probíhají přípravy na vytvoření pracovního místa na postu pracovníka v sociálních službách v organizaci Anima Viva o.s.

Jste osobou se zdravotním postižením nebo zdravotním znevýhodněním, jste nezaměstnaní více jak šest měsíců a jste z Moravskoslezského kraje? Neváhejte a zapojte se do projektu Společně k pracovnímu uplatnění! Projekt nabízí poradenský program, kde se účastníci mohou naučit, jak správně sestavit životopis či motivační dopis, připravit se na výběrové řízení a získat potřebné vědomosti a dovednosti k hledání zaměstnání. Účastníci projektu mohou také využít individuální psychologické poradenství, pracovní a bilanční diagnostiku, rekvalifikaci a další motivační aktivity. Veškeré aktivity jsou pro účastníky tohoto projektu zdarma.

Bližší informace k projektu naleznete zde.

5. 4. 2013 - Společně k pracovnímu uplatnění v Osoblaze

Projekt s názvem Společně k pracovnímu uplatnění realizovaný naší organizací od 1.6.2012, který má za cíl zvýšit zaměstnatelnost osob se zdravotním postižením a pomoci těmto osobám získat uplatnění na trhu práce, zavítal na Osoblažsko.
V tomto regionu v rámci projektu vzniknou dvě pracovní místa v organizaci Althaia o.s. - pracovník v sociálních službách a úklidový pracovník.
Projekt nabízí krom podpory vzniku nových pracovních míst také možnost absolvovat rekvalifikační kurz, pracovně bilanční diagnostiku či poradenský program, kde se účastníci mohou naučit jak správně sestavit životopis či motivační dopis, připravit se na výběrové řízení a získat potřebné vědomosti a dovednosti k hledání zaměstnání.

Zde si můžete prohlédnout fotografie na kterých se účastnící podrobují poradenskému programu.

Bližší informace k projektu naleznete zde.

3. 4. 2013 - Jak postupovat v případě, že Úřad práce není schopen do dvou měsíců vyřídit prodloužení platnosti průkazu ZTP nebo ZTP/P

Krajský ÚP vydal interní příkaz, aby žadatelům o prodloužení průkazu, kteří splňují zákonné podmínky doby podání, to je dva měsíce, byl vystaven písemný dokument a žádá instituce, aby na držitele tohoto potvrzení pohlížely, jako by byl držitelem tohoto průkazu. Současně nabízí žadatelům úhradu škody, pokud by k nějaké došlo.

21. 3. 2013 - klub "Čaje o páté" - autogenní trénink

Dovolujeme si Vás pozvat na další milé setkání klubu "Čaje o páté" ve středu 27. 3. 2013 od 15 hod. na ul. Bieblova 3, Ostrava. Více na pozvánce zde.

Těšit se můžete na autogenní trénink. Jedná se o relaxační cvičení, které přináší fyzické a psychické uvolnění. Z kapacitních důvodů nás prosím kontaktujte na tel.č.: 596 115 318, osobně nebo emailem na: czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz.

Těší se na Vás pracovnice Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.s.

20. 3. 2013 - Přednáška na členské schůzi Slezského svazu zdravotně postižených v Hradci nad Moravicí

Ve čtvrtek 14. 3. 2013 se v rámci členské schůze Slezského svazu zdravotně postižených v Hradci nad Moravicí uskutečnila prezentace služeb Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.s., detašované pracoviště Opava, spojená s přednáškou týkající se aktuálních změn v sociální oblasti. Prezentaci doplnily bohaté dotazy a diskuze účastníků. Největší část dotazů se týkala výměny parkovacího průkazu pro osoby se zdravotním postižením, platnosti průkazů mimořádných výhod (TP, ZTP, ZTP/P) a příspěvku na mobilitu. Přednášky se zúčastnilo přibližně 100 členů Slezského svazu zdravotně postižených. Fotografie z akce naleznete zde.

13. 3. 2013 - Prezentace spojená s přednáškou ve Skotnici

Dne 28. února 2013 se konala v obci Skotnice schůze pracovní slupiny Program obnovy rodiny, která byla vytvořena a schválena Spolkem pro obnovu venkova. Vedoucí detašovaného pracoviště na schůzi prezentoval organizaci Centra s akcentem na služby pracoviště v Novém Jičíně, dále následovala přednáška na téma „Spolupráce obcí a Občanské poradny při vytváření příznivého rodinného prostředí”. Zde byl kladen důraz na nejčastější sociální problémy v našem regionu a na možnosti sociální práce při jejich řešení. Na akci bylo přítomno cca 25 osob z řad členů pracovní skupiny a starostů okolních obcí. Foto z akce naleznete zde.

6. 3. 2013 - klub "Čaje o páté" - Velikonoční dekorace

Vážené dámy a pánové, dovolujeme si Vás pozvat na další milé setkání klubu "Čaje o páté" ve středu 13. 3. 2013 od 15 hod. na ul. Bieblova 3, Ostrava. Těšit se můžete na vyrábění velikonoční dekorace a povídání o tom, jak se slaví Velikonoce v jiných zemích. Více na pozvánce zde.

Z kapacitních důvodů nás prosím kontaktujte na tel: 596 115 318 nebo e-mailem na czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz.

Těší se na Vás kolektiv pracovníků Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.s.

26. 2. 2013 - Zpravodaj 1/2013

Právě vyšlo první číslo našeho zpravodaje v tomto roce. Prohlédnout si ho můžete zde!

25. 2. 2013 - Prezentace pro žáky SŠ v Novém Jičíně

Dne 21.2.2013 proběhla na detašovaném pracovišti Nový Jičín prezentace pracoviště pro žáky Mendelovy střední školy přísp. org., obor zdravotnický asistent. Cílem bylo seznámit studenty se službami pracoviště, s principy sociální práce, včetně možností a limitů při její aplikaci do praxe. Na akci bylo přítomno přes dvacet žáků včetně pedagogických pracovníků. Fotografie z celé akce naleznete zde.

6. 2. 2013 - Klub "Čaje o páté" - Trénink paměti a koncentrace

Přijměte prosím naše srdečné pozvání na setkání klubu "Čaje o páté" ve středu 27.2. 2013 od 15 hodiny na ul. Bieblova 3, Ostrava.

Těšit se můžete na trénink paměti a koncentrace. Pomocí zábavného testu zjistíte, v jaké kondici je vaše paměť. Také se dozvíte více o tom, jaké druhy paměti známe a doporučíme Vám způsoby, jak svou paměť a pozornost vylepšit. Více na pozvánce zde.

Z kapacitních důvodů nás prosím kontaktujte na tel.č.: 596 115 318 nebo e-mailem czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz.

Těší se na Vás kolektiv pracovníků Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.s.

6. 2. 2013 - klub "Čaje o páté" - kreativní tvorba

Srdečně Vás zveme na pravidelné setkání "Klubu čaje o páté", které se uskuteční ve středu 13.2.2013 od 15. hodiny na ul. Bieblova 3, Ostrava. Společně si představíme různé malířské techniky s jejich praktickým vyzkoušením. Více na pozvánce zde.

Z kapacitních důvodů nás prosím v případě Vašeho zájmu kontaktujte na tel: 596 115 318 nebo e-mailem czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz, nebo osobně na výše uvedené adrese. Těší se na Vás kolektiv pracovníků Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.s.

30. 1. 2013 - Setkání se zástupci firmy CAR CLUB s.r.o.

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o. s. ve spolupráci s firmou Car Club s.r.o. pořádá přednášku v Bruntále na ulici Dr. E. Beneše 1497/21 ve 2. patře od 14:00 hod. Budou Vám představeny produkty Car Club s.r.o. a spolupracujících firem. Více v pozvánce zde.

28. 1. 2013 - Nabídka bezbariérového vozidla

Bezbariérový Renault MasterBezbariérový Renault MasterDovolujeme si Vám nabídnou vůz pro vozíčkáře Renault Master 2,5 Tdci rok 2007, 6 míst. Vůz má el. plošinu Ricon na dálkové ovládání (největší možná nosnost 370kg), otevírání zadních dveří též na dálkové ovládání (Přestavba za 350,000kč). Vůz je ve výborném tech. stavu. Cena 199 000 Kč. Autocentrum Brea, tel. 602 625 691.

23. 1. 2013 - klub "Čaje o páté" - Tvorba mandal a relaxace

Přijměte prosím naše srdečné pozvání na setkání "Klubu čaje o páté" ve středu 30.1. 2013 od 15. hodiny na ul. Bieblova 3, Ostrava. Těšit se můžete na relaxační odpoledne plné pohody. V doprovodu příjemné meditační hudby a vůně aromatických olejů si společně vytvoříme mandaly. Více na pozvánce zde.

Z kapacitních důvodů nás prosím v případě Vašeho zájmu kontaktujte na tel: 596 115 318 nebo e-mailem czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz, nebo osobně na výše uvedené adrese. Těší se na Vás kolektiv pracovníků Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.s.

17. 1. 2013 - "Korálkování" ve Frýdku-Místku

Srdečně Vás zveme na setkání, na kterém se budeme věnovat výrobě velikonočních ozdob z korálků. První setkání proběhne 6. 2. 2013 od 9 do 12 hodin na Detašovaném pracovišti ve Frýdku-Místku. Bližší informace naleznete v pozvánce.

11. 1. 2013 - Detašované pracoviště Nový Jičín prezentuje svou činnost

Dne 9. ledna 2013 proběhla ve Studénce pro členy místního Svazu tělesně postižených v České republice prezentace služeb Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.s., detašované pracoviště Nový Jičín. Zároveň byli účastníci seznámeni s dluhovou problematikou v rámci přednášky Jak zvládat své dluhy vedenou Mgr. Hanou Schwarz.
V úvodu prezentace byly představeny sociální služby, které Centrum nabízí a také Evropské projekty zaměřené na zlepšení postavení osob se zdravotním postižením na pracovní trhu. Odborná přednáška se zabývala tématy jako např. jak se nezadlužit, co se děje, když nesplácím své závazky a jaké jsou možnosti řešení, pokud si s dluhy nevím rady. Prezentace byla doplněna dotazy a diskuzí účastníků, zároveň projevili zájem o další setkání.
Mgr. Aneta Seibertová

8. 1. 2013 - Čaj o páté - výroba veselých zvířátek z květináčů

Srdečně Vás zveme na pravidelné setkání "Klubu čaje o páté", které se uskuteční ve středu 16.1. 2013 od 15. hodiny na ul. Bieblova 3, Ostrava. Setkání bude zaměřeno na výrobu veselých zvířátek z květináčů, které se hodí jako malý dárek pro každou příležitost. Přineste si malé květináče o průměru 3,5-5 cm a případně dřevěné korálky na dozdobení zvířátek. Vše ostatní bude zajištěno. Určitě si užijete mnoho zábavy při vyrábění i při obdarovávání :-) Více zde.

Z kapacitních důvodů nás prosím v případě Vašeho zájmu kontaktujte na tel: 596 115 318 nebo e-mailem czp.martinkova<zavinac>czp-msk.cz, nebo osobně na výše uvedené adrese. Těšíme se na vás.

7. 1. 2013 - Spoty varují před neuváženými půjčkami a triky prodejců

Občanská poradna Nový Jičín realizovala ve spolupráci s Městem Kopřivnice projekt pod názvem "Bludný kruh financí", financovaný z dotačních prostředků Moravskoslezského kraje. Součástí projektu bylo i vytvoření videoklipů varujících před neuváženými půjčkami a triky prodejců. Nové preventivní videoklipy naleznete zde:


Archiv: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007

zpět na aktuality