button techsoup.cz
Ježek software s.r.o.
Město Kopřivnice
Kopřivnice - zdravé město
Město Příbor
hendik.cz
Pro někoho samozřejmost, pro někoho výzva. Pomozte nám překonat tyto výzvy naších klientů. Na stránkách Hendik.cz máme svůj seznam přání, kde najdete přesně to co bychom nejvíce potřebovali. Můžete jej klasicky objednat a jako dopravu vybrat zaslat do střediska. Vše ostatní už zařídí Hendik.cz. Moc děkujeme všem dárcům, Vaše pomoc je opravdu vidět.
hendik.cz

Archiv 2007

20. 12. 2007 - PF 2008

PF 2008

5. 12. 2007 - Mikulášská akce v Bruntále

Mikulášská akce v Bruntále Mikulášská akce v Bruntále Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje, detašované pracoviště Bruntál, se podílelo na Mikulášské akci pořádané Sdružením organizací pro zdravotně postižené Krnov, Bruntál, Rýmařov.

Tato akce probíhala v sále Pozemkového fondu v Bruntále a sešlo se zde kolem 25 různých představitelů organizací zastupující zdravotně postižené osoby, sami zdravotně postižení a zástupci města Bruntálu.

Pracovníkům Centra se podařilo zorganizovat příchod čerta, anděla a Mikuláše, kteří nadělovali dárečky všem zúčastněným a popřáli krásné svátky vánoční a šťastný nový rok 2008.

Touto cestou by Centrum chtělo poděkovat za pomoc paní Krušinové a paní Moslerové, které významně přispěly při organizaci této akce. DĚKUJEME!

28. 11. 2007 - DP Bruntál připravuje nově službu osobní asistence

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje, detašované pracoviště Bruntál, připravuje pro své uživatele novu službu - osobní asistenci. Tato služba by měla být k dispozici uživatelům nejen v Bruntále, ale také Krnově.

Osobní asistence je terénní služba poskytována těžce zdravotně postiženým osobám a seniorům, v jejich přirozeném domácím prostředí, školenými osobními asistenty. Ti mají pomáhat zvládat uživateli každodenní běžné životní úkony, jako jsou např. péče o domácnost, péče o vlastí osobu (hygiena, příprava a podávání jídla, oblékání, pomoc při přesunu na lůžko, vozík aj.). Dále pomáhají s komunikací a začleněním těžce zdravotně postižených osob zpátky do společnosti, jsou dobrými společníky pro různé kulturní akce a pomáhají při uplatňování práv a oprávněných zájmů uživatele. Tato služba je zčásti hrazená uživateli.

Více informací pro případné zájemce: e-mail czp.bruntal<zavinac>centrum.cz, na telefonním čísle 554 718 068 nebo na mobilním čísle 605 441 443.

Nebojte se informovat, rádi Vám vše zodpovíme…

28. 11. 2007 - Přednášková činnost pro Svaz tělesně postižených v ČR, o.s.

Detašované pracoviště Bruntál - práce s klientem Detašované pracoviště Bruntál - práce s klientem Zástupce Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje byl pozván na setkání členů Svazu tělesně postižených v ČR, o.s. (Krnov), aby informoval o novinkách ze sociální oblasti.

Přednáška probíhala v Klubu důchodců u Cvilínského nádraží (Krnov) v příjemném duchu již blížících se Vánoc a 50 členů Svazu bedlivě poslouchalo novinky, které se budou týkat zdravotně postižených pro příští rok 2008.

Po samotné přednášce se někteří členové obraceli za zástupce Centra s individuálními dotazy ohledně řešení jejich nepříznivé sociální situace a společně projednali možné postupy pomoci. Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje děkuje za pozvání výkonnému výboru Svazu.

Archiv: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007

zpět na aktuality